„Kachlová kamna“ vs litinová krbová kamna

Zákazník mne oslovil s tím, že by na své víkendové chatě potřeboval poopravit „kachláky“ co mu stavěl člověk někde nedaleko od Letovic asi před 12 lety. Kamna prý výrazně kouří do místnosti místo do komínu a začnou trochu dávat nějaké mírné teplo, až když se v neděli po víkendu vracejí zpět do města.

Po prvotní obhlídce stavu tohoto topidla se ukázalo, že kachlová stavba je totálně rozeskočená, netěsná, kachle u sebe drželi už jen silou vůle..nebo spíš asi na drátkách 🙂 Sklo černé, dle uživatelů po cca půl hodině oheň nebyl už vůbec viditelný.

Zákazníci požadovali klidný a příjemný pohled na plameny, rychlé teplo.
Návrh tedy padl – jednoznačně původní nepodařené kamna komplet rozložit a použít jako zdroj solidní krbová kamna i s možností lehkého příhřevu na horní plotně. Použili jsme krbová kamna Nordica ISETTA EVO cca 7-8 kW.

Komín byl v pořádku, jen se vyčistil a kominický mistr udělal revizní zprávu, aby bylo co se týká spalinové cesty a na ni připojeného nového spotřebiče vše v pořádku.
Zákazník po prvním víkendu na své chatě volal, že je manželka nadšená ! Po cca 2 hodinách topení v chatě byla teplota 23-28 °C. Oba jsou milovníci tepla a tak zářili nadšením. „Takhle krásně jsme se nikdy v zimě na chatě neohřáli“ – slova zákazníka která potěší, že se tahle akce vydařila 🙂

Napsat komentář